Aydın Metal
Pak Temizlik Marketleri Kozmetik

MÜSİADdan Rukiye Türeyene destek

28-03-2019 13:38:25 - AKYAZI
562 OKUNMA | 651 HİT
MÜSİADdan Rukiye Türeyene destek

Rukiye Türeyen'in imza gününe katılan MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı'ndan destek.

Selman Bisiklet
Tek parmağıyla kitap yazarak ismini duyuran engelli yazar Rukiye Türeyen'in imza gününe katılan MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Türeyen’in kitabını aldıktan sonra hediye takdim ederek bu güzel çabasını tescilledi.
 
İzmir'in Çaka Bey tarafından fethinin 938. yıl dönümü kapsamında Türk Tarih Kurumu tarafından tarihi Alsancak’taki TCDD Tren Garı'nda organize edilen III. Çaka Bey Kitap Günleri’nde Rukiye Türeyen'in imza gününe katılan Bilal Saygılı, Türeyen’in kitaplarından satın aldı ve kendisine hediye takdim etti. 
 
“Sosyal farkındalık oluşturmak istedik” 
 
MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı hediyesini verirken şunları söyledi: “Rukiye Türeyen kardeşimizin azim dolu bir hikayesi var. Kendisi ‘Ben engelliyim, yapamam’ demedi, hepimize örnek olacak bir işe imza attı; tek parmağıyla 144 sayfalık bir kitap yazmayı başardı. Kitaplarından elde ettiği gelirle bir ömür kendisine bakan annesinin ev alma hayalini de gerçekleştirdi. Azmeder, çalışırsak başarmak istediklerimizin önünde hiçbir engel duramaz. Rukiye kardeşimiz işte bize bunu gösterdi. Biz de burada onun yanında olmak, başarısını desteklemek ve sosyal bir farkındalık oluşturmak istedik. Rukiye kızımızın gönlüne sağlık, Rabbim başarılarını daim eylesin.” 
 
Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar 
 
Yatağa bağımlı yaşayan ve vücudunda sadece tek parmağını kullanabilen Rukiye Türeyen Sakarya'da yaşıyor. Henüz üç aylıkken yakalandığı menenjit hastalığı sebebiyle yüzde 98 engelli olan Türeyen, konuşabiliyor ve sadece tek parmağını kullanabiliyor. 
 
Yaşadığı zorluklara rağmen yaşama sevincini hiç kaybetmeyen Türeyen, annesinin yardımıyla okuma yazmayı ve bilgisayar kullanmayı öğrendi. Kitap yazmaya 4 yıl önce karar vererek gece gündüz tek parmağını kullanarak "Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar" kitabını tamamlamayı başardı. İkinci kitabını yazmaya başlayan Türeyen, bu kitabının geliriyle de rehabilitasyon merkezi kurarak kendisi gibi engelli olanlara yardım etmenin hayalini kuruyor. 
Nayo Perde
MÜSİADdan Rukiye Türeyene destek
İlhan Halı Yıkama Akyazı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Milyonlarca hastayı ilgilendiren karar
1 / 15
ERC Cafe Bistro
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama