Aydın Metal
Kuzuluk Emlak

Katma Değer Vergisi düştü

04-10-2019 12:35:55 - AKYAZI
1736 OKUNMA | 2290 HİT
Katma Değer Vergisi düştü

Konu ile alakalı Sakarya Barosu şu açıklamayı Yaptı.

AKYAZI PANJUR
Bazı alanlardaki avukatlık hizmetlerinde Katma Değer Vergisi (KDV) oranının tespitine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
 
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karar ile mal ve hizmetlerde uygulanacak KDV oranlarının tespitine ilişkin kararda değişiklik yapıldı.
 
Buna göre, aile mahkemeleri, tüketici mahkemeleri ve çocuk mahkemelerinin görev alanına giren davalar ve işler, vesayet davaları ve işleri; bu davalara bağlı kanun yolları, iş uyuşmazlıklarında dava şartı olarak arabuluculuk ile bunlara bağlı ilamlı icra takipleri kapsamında verilen avukatlık hizmetlerindeki KDV oranı yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüldü.
 
- "Yargı Reformu Strateji Belgesi'ndeki bir hedef daha hayata geçti"
 
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, söz konusu karara ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Yargı Reformu Strateji Belgesi"ndeki bir hedefin daha Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla hayata geçirildiğini belirtti.
 
Gül, "Bazı alanlardaki avukatlık hizmetlerinde KDV yüzde 18'den yüzde 8'e indi. Böylece vatandaşlarımızın hukuki yardıma erişim maliyeti azalacak, adalete erişimi kolaylaşacak. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.
Elli4Park
Katma Değer Vergisi düştü
Güven Yapı
Katma Değer Vergisi düştü

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
KİM İNANIR ? 5 ay önce2019-10-04 13:45:43

SENE SONU YAKLAŞIYOR KDV İNDİRİMİ, ENFLASYON İNDİRİMİ DİYE SAYIKLAR DURURSUNUZ ARTIK. ASGARİ ÜCRETE DE %10 ZAM VERİRSİNİZ. SENE BAŞINDA DA YAPIŞTIRIRSINIZ ZAMLARI TEKRAR. NASIL OLSA BU İNSANLAR UYUYORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

1
-0
Akaryakıtta fiyatlar düştü
1 / 15
Ekmek Arası
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama