Beşkardeşler online alışveriş
Aydın Metal
Whatsapp iletişim
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun 2

Kar yağışı ve zirai don uyarısı

17-03-2020 09:51:02 - AKYAZI
958 OKUNMA | 1407 HİT
Kar yağışı ve zirai don uyarısı

Akyazı Ziraat Odası uyarmıştı. Kar yağışı ve zirai don uyarısı...

Özgür Adımlar
İç Anadolu’nun güneydoğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde 16 Mart Pazartesi gününden itibaren kuvvetli kar yağışı ve bazı bölgelerde zirai don bekleniyor.
 
Akşam saatlerinden itibaren yağmur şeklinde başlayacak yağışların 16 Mart Pazartesi günü Akyazı’nın yüksek mahallelerinde sabah saatlerinde zirai don meydana geldi.
 
Akyazı Ziraat Odasının ve Meteoroloji genel müdürlüğünün uyarılarını dikkate alan vatandaşlar kendi imkanlarıyla tedbir aldı.
 
Akyazı Çatalkaya Mahalle sakini Fatih Aydemir; “Yetkililerin zirai don uyarısını dikkate aldık. İmkanlar dâhilinde ürünlerimizi korumaya aldık. Sabah baktığımızda her yer bembeyaz oldu.” Dedi.
 
Çarşamba gününden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışına döneceği tahmin ediliyor. 
 
Bu bölgelerde salı ve çarşamba günleri de aralıklarla kar yağışlarının devam etmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma, don ve tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
 
Türkiye'yi etkilemesi beklenen soğuk ve yağışlı sistemle birlikte pazartesi gününden itibaren, Trakya, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’da zirai don beklendiğinden zirai faaliyetlerle uğraşanların dikkatli ve tedbirli olmaları önem taşıyor.
 
Zirai donun etkisi 20 Mart'a kadar sürecek
 
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli ve Sakarya'nın yüksek kesimlerinde zirai don beklendiği, tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarının önem arz ettiği kaydedildi. 
 
Zirai donun etkisini, 20 Mart sabah saatlerine kadar sürdüreceği belirtildi.
 
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu akşam saatlerinden itibaren yağmur şeklinde başlayacak yağışların, 16 Mart Pazartesi günü Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışına döneceği tahmin ediliyor.
 
Salı ve çarşamba günleri de aralıklarla kar yağışlarının devam etmesi beklenen bölgede, vatandaşlardan ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.
Karadeniz'in iç kesimleri için zirai don uyarısında bulunuldu ve çiftçiler, gerekli tedbirleri almaları konusunda uyarıldı.
Emren Bilisim Akyazi
Kar yağışı ve zirai don uyarısı
Elli4Park
Kar yağışı ve zirai don uyarısı
Kar yağışı ve zirai don uyarısı
Kar yağışı ve zirai don uyarısı
Kar yağışı ve zirai don uyarısı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Akyazılı 3 ay önce2020-03-17 10:08:48

Kafamı geçiyoruz dalga geçer gibi

0
-0
İşte Akyazı Sağlık Kampüsü'nün görseli
1 / 15
Murat Optik
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama