Marmara Göz
Aydın Metal
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Sakarya'da protesto edildi

22-01-2023 11:47:59 - AKYAZI
İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Sakarya'da protesto edildi

Sakarya'da sabah namazında buluşan vatandaşlar, İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasını protesto etti.

YAKICI MOBİLYA
Adapazarı ilçesindeki Yeni Cami'de sabah namazını kılan kentteki sivil toplum kuruluşlarının üyelerinin düzenlediği etkinlikte, Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.
 
Namazın ardından cami önünde grup adına açıklama yapan Sakarya İmam Hatipliler Derneği (SİMDER) Başkanı Yahya Bakır, "terörist sevici İsveç'in", kutsal kitap Kur’an-ı Kerim'e alçakça ve asla kabul edilemez bir saldırı hedeflediğini, hiç usanmadan ve utanmadan, mütemadiyen İslam'ın kutsal değerlerine saldırmaktan çekinmediklerini belirtti.
 
Bakır, "Terörist sevici Batı dünyası ve destekçileri bilmelidir ki, Türkiye'de size asla geçit vermeyecek ve dinine ve değerlerine kıyamete kadar sahip çıkacak bir gençlik var." dedi.
 
İslam'ın barış ve kardeşlik dini olduğunu bildiren Bakır, "İslam hoşgörü ve merhamet dinidir. Kur'an, alemlerin Rabb'i olan Allah'ın kelamıdır. Son kutsal kitaptır ve kıyamete kadar da Allah'ın güvencesi altındadır. Kutsal değerlerimize yapılan bu apaçık saldırının sonu apaçık hüsrandır. İnsanları cehaletten aydınlığa çıkaran yüce kitabımıza dönük her saygısızlık, insanlık suçudur ve kutsal kitabımızın yakılmasına izin vermek tek kelimeyle alçaklıktır." diye konuştu.
 
Açıklamaya, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever de katıldı.
 
İl Müftüsü Ercan Aksu'nun katılımlarıyla gerçekleştirilen ve vatandaşların ilgi gösterdiği program, Kur'an-ı Kerim tilaveti, Aksu'nun sohbeti, ilahi, tespihat ve dua ile sona erdi.
Ürdüç

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Coşkun 2 hafta önce2023-01-23 20:36:12

Kuran süreleriyle dalga geçildiğinde bakara makara dendiğinde protesto etmediniz, peygamber gurura kapıldı bir gurura düşmedik dediler sustunuz. Kuranı kerim ateşle yakılmaz. O kıyamete kadar korunacaktır. Ondaki onlarca ayeti yok sayıp suçsuz insanlara zülmedenleri alkışlayarak zalime destek vererek aslında kurana en büyük zararı siz verdiniz. Bu nasıl ikiyüzlülüktür.

1
-0
muhalif 2 hafta önce2023-01-22 22:02:04

enteresan sekilde dıs guclerden secim oncesi destekler gelmeye basladı iktidara, rusya dogalgaz borcunu erteliyor 10 milyar dolar, ısvec bu sacma sapan gosterilere izin veriyor, yoksa iktidar meydanda domates sogan fiyatının artıgını nasıl anlatacak, al sana konusacak malzeme, ben esadın da yakında erdogan ile gorüsüp secim oncesi bir mülteci gönderme şovu bekliyorum.

4
-0
Çaycı 2 hafta önce2023-01-22 15:39:07

TC bu adamı not etmiştir.vakti saati gelince bı bakmislar coplukte mevta olmuş.

0
-0
Zübük 2 hafta önce2023-01-22 13:15:33

Çok korktu isvec bravo,siz kendi içinizden çıkıp kuranla dalga geçenlere bakın önce

3
-0
Kamu borç yapılandırması teklifi, komisyonda kabul edildi
1 / 15
Murat Optik

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

NS Bilişim