ETÇiM
Akyazı Belediyesi Banner
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun

İşte Pala Dayı nın hikayesi

04-02-2019 13:17:24 - AKYAZI
2098 OKUNMA | 3260 HİT
İşte Pala Dayı nın hikayesi

Yarım asırdan fazla mesleğini sürdürüyor

AKYAZI PANJUR
 
Akyazı'da ayakkabı ustalığı yapan 74 yaşındaki engelli 'Pala Dayı' lakaplı İsmet Erkan ,18 yaşında çırak olarak başladığı mesleğini yarım asırdan fazladır devam ettiriyor. 
 
 
İlçe merkezindeki 6 metrekarelik dükkanında ayakkabı tamirciliği ve boyacılığı yapan İsmet Erkan, 56 yıldır devam ettirdiği ayakkabıcılık mesleğini engelli ve kalp hastası olmasına rağmen sürdürüyor. 
 
Gücü yettiği sürece mesleğini sürdürmeye devam edeceğini söyleyen Erkan, çobanlık yaptıktan sonra 18 yaşında bir ustanın yanında çırak olarak başladığı ayakkabıcılık mesleğini çok sevdiğini belirtti. Çalışmayı sevdiğini anlatan Erkan; "
Bu mesleğe 18 yaşında başladım. 2,5 sene usta yanında çalıştım. Sonra kendim dükkan açtım. Bugüne kadarda mesleğini sürdürdüm" diye konuştu. 
 
Ayakkabıcılığın günden güne teknolojiye yenik düştüğünü ifade eden İsmet Erkan, şunları kaydetti; "
 
Doğuştan engelliyim. Aynı zamanda kalp piliyle yaşıyorum. Bu sıralarda meslek artık ölmeye başladı. Önem veren yok. Bizde vakit geçiriyoruz.  İşimi severek yapıyorum. Arkadaşlarla vakit geçiriyorum."
Ekip İnşaat & Hafriyat
İşte Pala Dayı nın hikayesi
Ekip İnşaat & Hafriyat
İşte Pala Dayı nın hikayesi

YORUM YAZ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.Üye değilseniz üye olmak için tıklayınız.Giriş yapmak için tıklayınız
AK PARTi iLÇE TEŞKiLATI YUNUS TEVERi ZiYARET ETTi
1 / 15
ÇAĞRI OTOMOTİV
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama