Yasin Emlak
Aydın Metal
Akyazı Emlak

Hibe desteği ödemeleri başlıyor

09-06-2021 15:10:25 - AKYAZI
1899 HİT
Hibe desteği ödemeleri başlıyor

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnafa hibe desteği ödemelerine 10 Haziran tarihi itibariyle başlanacağını belirtti.

Özgür Adımlar
 
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnafa hibe desteği ödemelerine 10 Haziran tarihi itibariyle başlanacağını belirtti. Muş, 3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği ödemelerinin, başvuru sıralaması dikkate alınmak suretiyle esnafın banka hesaplarına yatırılmaya başlanacağını belirtti.
 
Esnafa hibe desteği ödemelerinde başlangıç tarihi belli oldu. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada esnafa hibe desteği ödemelerine 10 Haziran tarihi itibariyle başlanacağını belirtti. Muş, 3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği ödemelerinin, başvuru sıralaması dikkate alınmak suretiyle esnafın banka hesaplarına yatırılmaya başlanacağını belirtti.
 
Ticaret Bakanlığı'nın konuyla ilgili açıklamasına göre başvuru sıralaması dikkate alınarak 188 bin 194 kişiye 5 bin TL, 843 bin 683 kişiye de 3 bin TL hibe ödenecek. Toplamda 1 milyon 31 bin 877 kişiye 3.5 milyar liralık hibe desteği ödemeleri başlayacak.
 
Birinci grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer almaktadır. Bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacak.
 
İkinci grupta bakım, onarım, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeler, kurs işletmecileri yer almakta.
 
İkinci gruba daha önceki destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü, otobüsçü ve pazarcıların da dahil olacak. Toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmeyi kapsayan bu gruptaki vatandaşlarımıza bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi yapılacak.
SON TERCİH

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Vatandas 1 hafta önce2021-06-10 13:49:10

Ne hibesi kardeşim.vermeyin kimse hibe falan. Adam hibeyi alıp devlete sovuyor. Emeklilere bayram ikramiyesi çıktı, adam hay vereceğiniz paraya deyip küfür ediyor. Bırakın hibeyi falan. Ne hali varsa görsün. Biz fabrikada çalışıyoruz, biz bişey goremiyrouz kimseden. Normal zamanda benim kazandigimin 10 katını kazanıp, yil sonu muhabecisiyle oturup az vergi vermek için 40 takla atan esnaf var bu ülkede.

0
-0
Karpuzun fiyatı 1tl nin altına düştü
1 / 15
Lonca Doğalgaz
Nizamoğlu Besicilik

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

MRC Yapı  2