DEPOMAXX
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Kuzuluk Emlak

Ev almak isteyen dar gelirliye müjde

07-11-2019 13:10:34 - AKYAZI
3845 OKUNMA | 6071 HİT
Ev almak isteyen dar gelirliye müjde

Berat Albayrak, 20 yıl vade ve düşük faize ev alabileceği bir model üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

G7 Auto
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ev almak isteyen dar gelirli vatandaşların 20 yıl vade ve düşük faize ev alabileceği bir model üzerinde çalıştıklarını açıkladı.
 
Ev hayali kuran dar gelirlinin yüzünü güldürecek yeni bir proje daha hayata geçiyor.
 
Türk hükümeti, dar gelirli vatandaşı kira öder gibi ev sahibi yapmaya hazırlanıyor. Konu ile ilgili ilk açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan geldi.
 
"EN DÜŞÜK FAİZLE 20 YIL VADE"
Samsun'da İş Dünyası ile Buluşma programına katılan Albayrak, "Asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak bir modelin finasman altyapısını tamamladık. 20 yıl vadeyle ve bugüne kadar Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı ile kira öder gibi ev sahibi olacaklar." dedi.
 
TOKİ DE YER ALACAK
Ayrıca Albayrak, "TOKİ'nin de içinde yer alacağı, her yıl en az 100 bin vatandaşımızı ev sahibi yapacak bu modelin tüm ayrıntılarını, evlerin modellerini, şehirleri, uygulama şartlarını bu ay bitmeden Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde özel bir programla vatandaşlarımıza anlatacağız." diye konuştu.
 
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın konuşmasından satır başları;
 
TARİHİ BİR NETİCE ORTAYA KOYDUK
Albayrak, "Ekim ayı itibarıyla TÜFE'de 8,55, ÜFE'de 1,70 seviyelerine inerek hakikaten çok tarihi bir netice ortaya koyduk.
 
Son 15 ay, hep birlikte yaşadık. Ülkemizi kur, faiz ve enflasyon sarmalına birileri almak için her yolu denedi.
 
TEK HANEYE DÜŞECEK
Önümüzdeki yıl itibariyle artık tek haleli, düşük tek hanelileri çok daha güçlü bir şekilde yaşayacağımız bir döneme hızla Türkiye girecek.
 
TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR PERFORMANS YAKALADI
Mesele demek ki birilerinin küçümsediği gibi yok baz etkisi, şu, bu değilmiş. Demek ki mesele enflasyonla mücadelede Türkiye tüm paydaşlarıyla çok güçlü bir performans yakalamış.
 
ÖNEMLİ MESAFE KAYDETTİK
Faiz noktasındaki piyasa etkisini, buradaki salondaki haziruna, üreticiye, yatırımcıya, iş dünyasına, sanayiciye soruyorum, Samsun'dakine, yüksek faizin olduğu bir yerde bunu başarabilmek mümkün mü? Büyüme, yatırım, finansman, maliyet. Şükürler olsun, bugün geldiğimiz noktada önemli bir mesafe kaydettik." dedi.
 
TÜRKİYE KİMSEYE EL AÇMADI
Konuşmasında IMF ile görüşmeye de değinen Albayrak, "Türkiye, kimseden bir kuruş almadı. Hiç kimseye de el açmadık." ifadelerini kullandı.
Güven Yapı
Ev almak isteyen dar gelirliye müjde
Pizza Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
SOFİ 10 ay önce2019-11-08 14:16:46

FAİZ HARAMDIR DEVLET RESMEN ALLAH A SAVAŞ AÇMIŞ DURUMDA SONRA NEDEN BAŞIMIZDA MUSİBET VAR DİYORLAR ALLAH YÖNETİCİLERİMİZE HİDAYET NASİP ETSİN

1
-0
81 ile yeni korona genelgesi
1 / 15
Servet Usta Akyazı
Şehir Lokantası

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama