Beşkardeşler Market 14.06.2019
Aydın Metal
Foto Ferit Stüdyo

EMLAK DANIŞMANLARINA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLU HALE GELİYOR

18-02-2019 10:59:26 - AKYAZI
460 OKUNMA | 606 HİT
EMLAK DANIŞMANLARINA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLU HALE GELİYOR

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Z.Şinasi Bayraktar, Emlak danışmanları mesleki yeterlilik belgelerini TOBB MEYBEM ile belgelendirebilecek.

Selman Bisiklet

Başkan Bayraktar, İl ve İlçelerdeki tüm oda ve borsalarda kurulu MEYBEM’lerden, yeterlilik belgesi alabileceklerini hatırlatırken, ‘Bir an önce mesleki yeterliliğinizi belgelendirin’ çağrısında bulundu. TOBB MEYBEM  tarafından yapılacak sınavı başarıyla tamamlayan adaylar Emlak Danışmanı, Sorumlu Emlak Danışmanı mesleki yeterlilik belgesi sahibi olabilecek.

 İş dünyasının en önemli sıkıntılarından birisinin nitelikli elemana ulaşabilmek olduğunu söylerken, İş kazalarının azaltılması ve iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu nitelikli ve belgeli işgücüne daha kolay ulaşmaları gerekmektedir. Bununla ilgili olarak çalışanların ve çalıştırılmakta olan elemanlarınıza Mesleki yeterlilik belgesi alın. Malum olduğu gibi Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan ‘ Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yönetmelik ‘ ile gayrimenkul sektörünü ilgilendiren önemli yenilikler getirildi. Örneğin Mesleki Yeterlilik belgelerini almayan emlak danışmanları, Aralık 2019 dan itibaren bu sektörde faaliyet gösteremeyecek. Onun için Emlak Danışmanlarının bu konuda duyarlı ve hazırlıklı olması gerekir. Bu kampsam mesleki yeterlilik belgesi almak isteyenler, TOBB’a bağlı oda ve borsalara veya www.meybem.com.tr  adresinden başvuru yapabilecek,dedi.

Emren Bilisim Akyazi

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Toplu taşımada öncelik vatandaş memnuniyeti
1 / 15
ERC Cafe Bistro
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama