ANNELER GÜNÜ
Beşkardeşler Acelle Alışveriş 2021
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Akyazı Emlak

E-Devlet'te sistem çöktü

30-04-2021 14:18:48 - AKYAZI
1160 HİT
E-Devlet'te sistem çöktü

17 günlük tam kapanma döneminde vatandaşların şehirler arası seyahat yapabilmesi için e-Devlet üzerinden izin belgesi alması gerekiyor.

Özgür Adımlar
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar devam edecek tam kapanma dönemi tüm Türkiye'de başladı. İçişleri Bakanlığınca, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda alınan kararlar doğrultusunda, "Tam Kapanma Tedbirleri" konulu genelge 81 il valiliğine gönderildi. Genelge ile kısıtlama döneminde uygulanacak tedbirler duyuruldu.
 
E-DEVLET'TE SİSTEM ÇÖKTÜ
 
Genelgeye göre, 17 günlük tam kapanma sürecinde şehir dışına seyahat edecek kişilerin e-devlet üzerinden 'seyahat izin belgesi' alması gerekiyor. Ancak kısıtlamanın ilk gününde sistem çöktü. Sistemdeki teknik bir aksaklık nedeniyle şu an işlem yapılamıyor.
 
KISITLAMDAN KİMLER MUAF
 
Kısıtlamada üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla bazı yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacak.
 
MARKETLER 10.00-17.00 ARASINDA HİZMET VERECEK
 
Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Zincir marketler pazar günleri kapalı kalacak.
Akyazı Hafriyat

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Kadir 1 hafta önce2021-05-01 10:44:20

Kısıtlamada üretim, zincir marketler, imalat, tedarik, lojistik şirketleri, sağlık, tarım, orman ürünleri şirketleri ve sanayideki esnafların çoğu kısıtlamadan muaf tutulacak. Peki geriye ne kaldı? Bazı küçük esnaflar ve okula giden sınıflar. Adıda TAM KAPANMA. Dünya gülüyor bize.

2
-0
Bungalov Ev Almanın Tam Zamanı
1 / 15
Servet Usta Akyazı
Nizamoğlu Besicilik

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama