Beşkardeşler online alışveriş
BALIKÇI HÜSEYİN
Whatsapp iletişim
Akyazı Emlak

Cuma günü ve kandil gecesi camiler kapalı tutulacak

19-03-2020 16:24:22 - AKYAZI
1403 OKUNMA | 2181 HİT
Cuma günü ve kandil gecesi camiler kapalı tutulacak

Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında yarın ve miraç kandilinin idrak edileceği cumartesi gecesi camilerin kapalı tutulması kararlaştırıldı.

Özgür Adımlar
Diyanet İşleri Başkanlığı, yeni tip koronavirüs nedeniyle camilerde alınan önlemler kapsamında, il müftülüklerine cuma günü ve kandil gecesi camilerin kapalı tutulması ve cuma namazı için sala okunmaması talimatını verdi.
 
Diyanet İşleri Başkanlığınca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında yarın ve miraç kandilinin idrak edileceği cumartesi gecesi camilerin kapalı tutulması kararlaştırıldı.
 
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş imzasıyla müftülüklere gönderilen yazıda, insanın can güvenliğini sağlamanın İslam'ın ana gayelerinden biri olduğu belirtildi.
 
"Zararı önlemek, fayda sağlamaktan daha önemlidir" kuralının İslam hukukunun temel ilkeleri arasında bulunduğu vurgulanan yazıda, Kovid-19'la ilgili tedbirler kapsamında çeşitli kararlar alındığı hatırlatıldı.
 
Vatandaşların sağlığını korumayı, özellikle yaşlıların can güvenliğini sağlamayı hedefleyen ve muhtemel zararları önlemeye yönelik olan bu kararların uygulanmasının insani ve vicdani bir sorumluluk olduğuna işaret edilen yazıda, bazı kişilerin, vatandaşların dini hassasiyetlerini istismar ettiği ve camilerde alınan önlemleri zafiyete uğratacak davranışlar sergilediğinin belirlendiği bildirildi.
 
İL MÜFTÜLÜKLERİNE GÖNDERİLEN YAZIDA, ŞUNLAR KAYDEDİLDİ:
 
"Ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçmek maksadıyla kamu kurum ve kuruluşları, Kur'an kursları ve yurtlarda bulunan mescitler de dahil olmak üzere cuma günü ve kandil gecesi camilerimiz kapalı tutulacak ve cuma namazı için sela okunmayacaktır."
Ekip İnşaat & Hafriyat
Cuma günü ve kandil gecesi camiler kapalı tutulacak
Emren Bilisim Akyazi
Cuma günü ve kandil gecesi camiler kapalı tutulacak
Cuma günü ve kandil gecesi camiler kapalı tutulacak

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Kıraat talebe 3 ay önce2020-03-20 11:59:46

Kıraat merkezi camisine dikkat edin cuma namazı için acil

0
-0
Vatandaş Kemal 3 ay önce2020-03-19 18:24:24

Bunlar camileri kapatıyorlar. CeHaPe zihniyeti bile böylesini yapmamışti diyeceklerdir biliyorum. Sağlık önce sağlık. Evinde kıl namazını amcacim dayicim lütfen

0
-0
İşte Akyazı Sağlık Kampüsü'nün görseli
1 / 15
Murat Optik
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama