NETWORKS
İNOĞLU YAPI ÇELİK PREFABRİK YAPILAR
Toprak Turizm

ATSO Meclisi toplandı

11-10-2023 14:17:58 - AKYAZI
ATSO Meclisi toplandı

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Hardal Burger Akyazı
ATSO Meclis Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi Bayraktar, Meclis Başkanı Muzaffer Başer, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyelerinin katılımı ile odanın toplantı salonunda gündem maddelerinin oylanmasının ardından gerçekleştirildi.
 
Toplantıda gündem sektör ve ekonomiydi. Meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri ekonomiye ilişkin görüş ve düşüncelerini yaşadıkları sıkıntıları meclis toplantısında dile getirdiler.
 
Başkan Bayraktar, Türkiye’nin çok uzun bir süredir yüksek enflasyon sorunu olduğunu ifade ederek; "
 
Yüksek enflasyonun varlığı faizlerin de yüksek olmasına yol açıyor, Son birkaç yılda enflasyonun temel nedeni TL’nin yüksek dış değer kaybı yaşaması. Türkiye’nin üretimde kullandığı girdilerin (hammaddeler, ara malları ve makine teçhizat gibi sermaye malları) önemli bölümü ithal ediliyor. O nedenle TL’nin yabancı paralara karşı değer kaybı bu girdilerin pahalanmasına ve dolayısıyla da üretim maliyetlerinin yükselmesine yol açıyor. Üretim maliyetleri yükselince de ister istemez bu artışlar fiyatlara yansıyor ve enflasyona neden oluyor. TL’nin değer kaybı süreklilik gösterdikçe enflasyonda süreklilik sergiliyor. Enflasyon yükseldikçe faizin yükselmesi de kaçınılmaz oluyor Bu sorunu çözmenin ilk yolu TL’nin değer kaybını önlemektir" diye konuştu.
 
Bölgelerindeki rekabet gücünün artırılması ve kalıcı istihdamın sağlanması adına fırsat sunacak OSB ile ilgili çalışma sürecine de değinen Bayraktar, ilgili kurumlar ile istişare toplantıları yaparak süreci hızlandırdıklarına dikkat çekti.
 
Bayraktar, şunları söyledi; "Ulusal karayolu hatları, demiryolu yük-yolcu hatları ve limanı ile sahip olduğu güçlü ulaşım altyapısının yanı sıra pazara yakınlığı, hammadde ve ara mamul temininde lojistik kolaylığı ile sanayi-teknoloji ağına kolay ulaşım imkânları ile ilçemizde yatırım talepleri her geçen gün artarak devam ediyor. Bölgemize yatırımda bulunmak isteyen girişimcilerin ön talep formlarını almaya başladık. Türkiye’nin ilk yerli ve milli aracı olan TOGG’u, odamız adına aldık. Yönetim kurulu üyemiz ve genel sekreterimizin teslim alacağı  Türkiye’nin ilk Yerli ve Milli otomobili TOGG odamız ve bölgemizin hizmetinde olacak."
 
 
Birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirilen meclis toplantısı diğer gündem maddeleri görüşüldükten sonra iyi dilek temennileri sonrasında son buldu.
Güven Yapı
ATSO Meclisi toplandı
UB Group

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Kerem 9 ay önce2023-10-12 21:34:23

Kendi Cebine Çalışanlar Odası. Kelepir arazileri alıp, proje geçtikten sonra kat kat fazlasına satarak rant elde edenler bazıları.

1
-0
yavuz 9 ay önce2023-10-11 20:14:39

Kadronun yüzde sekseninin şuan ticaretle,tücarlıkla yada esnaflıkla alakası yok çoğunun yanında sigortalı bir tane bile işçi yoktur maalesef akyazıda köşe başlarını bu gibi insanlar tutmuştur,bayraktarla arası iyi olanın yeri garanti,kötü insanlar demiyorum ama şunların aldığı kararın yada ortaya attığı fikrin akyazıya zerre faydası olmaz.

1
-0
Ferhat demir 9 ay önce2023-10-11 19:03:40

Yıllardır OSB getireceksiniz.

1
-0
Kurban Bayramı'nın ikinci gününde 726 kaza yaşandı, 11 kişi hayatını kaybetti
1 / 15
Murat Optik

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

ALPER