AVN CENTER
ÖNCÜ DÖNER
Boss Tavuk

ATSO Başkanı Bayraktar'dan 21 Haziran Mesajı

21-06-2022 17:39:36 - AKYAZI
  ATSO Başkanı Bayraktar'dan 21 Haziran Mesajı

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Z. Şinasi Bayraktar 21 Haziran 1921 Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yıldönümü dolasıyla açıklama yaptı

Özgür Adımlar
Başkan Bayraktar ; Sayısız kahramanlık örneği ile dolu binlerce yıllık tarihimizde Sakarya’mız için 21 Haziran 1921 gününün özellikle çok özel bir önemi bulunmaktadır. Bundan tam 101 yıl önce bugün, muhteşem bir kahramanlık örneği göstermiş olan Adapazarlılar, bir zaferi daha şanlı tarihimize gururla yazdırmıştır.
 
Vatan, istiklal ve hürriyet sevdasının, milli birlik ve beraberlik şuurumuzun müşahhas bir ifadesi olan Kurtuluş Savaşına giden yoldaki mihenk taşlarından birisi de; elbette ilimizde gösterilen direniş ve kazanılan bu büyük mücadeledir.
 
101. yıl önce olduğu gibi bundan sonra da hiçbir zillete boyun eğmeyen Kıymetli Sakaryalıların, Kurtuluş Savaşı'mızı zafere ulaştıran bu üstün irade, inanç ve kararlılığını en iyi şekilde idrak ederek her ne pahasına olursa olsun vatanı en iyi şekilde koruyup muhafaza edeceklerine yürekten inanıyoruz.
 
Milletçe kahraman şehitlerimizin bize bıraktığı bu mukaddes emaneti de her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımakta kararlıyız.
 
İstiklal Savaşı’na giden yolda 101 yıl önce gösterdiğimiz mücadele ruhumuzu ve kararlılığımızı her daim canlı tutarak, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi daha müreffeh günlere ulaştıracağımıza ve bu şanlı günü her daim adına yakışır bir şekilde idrak edeceğimize inanıyorum.
 
21  Haziran 1921 Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yıl dönümü münasebetiyle Sakarya’lı hemşerilerimizin bu şanlı günlerini tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; İstiklal Savaşı’na giden yolda büyük mücadele örneği göstererek kahramanca yurdunu savunup Hakka yürüyen aziz şehitlerimizi bu anlamlı gün vesilesiyle rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum ifadelinde bulundu.
Elli4Park
  ATSO Başkanı Bayraktar'dan 21 Haziran Mesajı
Ürdüç
Efecan Tanzim Satış'a Yaz Geldi
1 / 15
Lonca Doğalgaz
Akyazı Emlak

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Yasin Emlak