Akyazı BLD ormanpark
Akyazı Söve
AKYAZI BELEDİYESİ whatshapp
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun

Asılsız Paylaşımlar Halkı Tedirgin Ediyor

07-07-2018 12:51:02 - AKYAZI
4101 OKUNMA | 7393 HİT
Asılsız Paylaşımlar Halkı Tedirgin Ediyor

Emniyet güçleri, Akyazı'da 'çocuk kaçırıldı' şeklindeki asılsız söylentilerin gerçek olmadığını bildirdi.

Akyazu Nuh Halı Yıkama
Son günlerde çocuklara karşı işlenen suçlarda yaşanan artışlar ülke gündemindeki yerini korurken vatandaşlar büyük tedirginlik yaşıyor. 
 
Akyazı'da da 'çocuk kaçırıldı' şeklindeki asılsız söylentiler ailelerin korku yaşamasına neden oluyor.
Emniyet güçleri, Akyazı'da 'çocuk kaçırıldı', 'organ mafyası çocuk kaçırdı' şeklindeki asılsız söylentilerin gerçek olmadığını bildirdi.
 
"Emniyetten anne ve babalara 12 maddelik uyarı"
 
Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü, resmi sosyal medya hesabından anne ve babalara yaptığı uyarıda çocuklara kendilerini koruyabilmeleri için yapılması gerekenleri yayınladı.
Emniyet Genel Müdürlüğü, resmi sosyal medya hesabından "Anne ve Babalar Dikkat!" uyarısıyla yaptığı açıklamada çocukların kendilerini koruyabilmeleri için yapılması gerekenleri sıraladı. 
Paylaşımda, ailelere çocuğun tanımadığı kişilerle fiziksel temas kurmasına izin verilmemesi, çocuğun tanımadığı kişilerden uzak durması, tanımadığı bir kişi tarafından vücuduna dokunulduğunda nasıl tepki vermesinin öğretilmesi gerektiği bildirildi.
 
Ailelerin, çocuğun internet ortamında görüştüğü kişilere dikkat etmesi uyarısında bulunulan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi: "Çocuğunuzun adını her yere yazmayın. Çocuğunuzun fotoğraflarını ismiyle birlikte sürekli sosyal medyada paylaşmayın.  
 
Telefon numaranızı ve acil ihbar hatlarını (155-156-112) ezberletin.  Çocuğunuzun tanımadığı kişilerin arabalarından uzak durması gerektiğini ve gelebilecek tehlikelere karşı arabanın gittiği yönün tersi istikametinde koşmasını öğretin.  
 
Çocuğunuz kaybolduğunda güvenlik güçlerinden yardım istemesi gerektiğini öğretin.  Çocuğunuz için acil durumlar karşısında gizli bir kod icat ederek "anne ve babamın adı ne?, aile şifremizi söyle ?" diye sormasını isteyin. 
 
GPS sayesinde ve çeşitli mobil konum uygulamaları ile çocuğunuzun nerede olduğunu öğrenin ve şarjının ne kadar kaldığını takip edin. Kendini tehlikede hissettiği anda "Ben onu tanımıyorum!" diye bağırmayı öğretin.  Tanımadığı kişilerle asansöre binmemesi gerektiğini söyleyin."
 
Akyazı'da doğru haber ve son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için Akyazıhaber'i takip edebilirsiniz.
İlhan Halı Yıkama Akyazı
Asılsız Paylaşımlar Halkı Tedirgin Ediyor
Karaktem Halı Yıkama
Asılsız Paylaşımlar Halkı Tedirgin Ediyor

YORUM YAZ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.Üye değilseniz üye olmak için tıklayınız.Giriş yapmak için tıklayınız
Öğrenci ve öğretmenlere  Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi verildi
1 / 15
İHLAS TERMAL OTEL
SRC Kursu Akyazı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama