Beşkardeşler 26.06.2019
ETÇiM
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ ORTAOKULLAR SİYERİ NEBİ YARIŞMASI

21-03-2019 09:15:57 - AKYAZI
387 OKUNMA | 668 HİT
ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ ORTAOKULLAR SİYERİ NEBİ YARIŞMASI

"Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar.”

Akyazı Aktaş Sürücü Kursu
YARIŞMAYI NİÇİN YAPIYORUZ?
 
Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir. Gençlerimiz ortaokul çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler.
 
Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu ahval ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı göstermek için yarışmamız çok önemlidir. Türkiye geneli yüzbinlerce öğrencimizin katılacağı Siyer-i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin Hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa ülkemizde bulunan ortaokullu gençlere ulaşmakta önemli bir adımdır.
 
 
 
EFENDİMİZİN İZİNDE BİR GENÇLİK
 
 
 
Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı bir örnek abide olarak karşımızda durmaktadır.
 
Yarattığı insanı bütün yönleriyle en iyi bilen Rabbimiz, örnek alacağımız modeli yaratmış ve eğitimini vermiş "And olsun ki Allaha ve ahirete kavuşmayı uman, Allah’ı çokça zikreden kimseler ve sizler için Allah’ın resulü en güzel örnektir.” (Ahzab 21) ayetiyle kullarının dünya hayatında rehberini bildirmiştir.
 
Hz. Peygamberimiz, gençlerin elde edeceği sevapları şu Hadisi Şerifiyle müjdeliyordu: “ Yedi sınıf insan vardır ki Yüce Allah kendi gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan kıyamet gününde, bunları kendi arşının gölgesinde gölgelendirir. Bunlardan ilki, adil devlet başkanları, ikinci olarak ta Allah’a ibadet ederek temiz bir hayat içinde yetişen gençtir.”
 
Efendimizin İzinde bir gençlik olarak O’nun hayatını, ahlakını, örnek almak için gayret gösteriyoruz. Ortaokullu Gençlerimizin de bu değerlerden uzak kalmaması ve Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için; O’nun yanında mücadele eden Genç Sahabelerin izinden giden bir gençlik arzuluyoruz. Allah’a İbadet eden, temiz bir hayat içinde yetişen bir nesil, bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. 
 
Metin AYDINÖZÜ
 
Anadolu Gençlik Derneği Akyazı Temsilciliği
 
 
SON BAŞVURU TARİHİ 7 NİSAN
Emren Bilisim Akyazi
ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ ORTAOKULLAR SİYERİ NEBİ YARIŞMASI
Ekip İnşaat & Hafriyat
ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ ORTAOKULLAR SİYERİ NEBİ YARIŞMASI
ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ ORTAOKULLAR SİYERİ NEBİ YARIŞMASI

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Karga Mahalleyi Elektriksiz Bıraktı
1 / 15
Elli4Park
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama