Bilal Soykan ve Osman Karaoğlan ve Hasan Akcan, HASAN YAZICI
İnoğlu Yapı
Toprak Turizm

Akyazı’daki mahalle seçimleri için yeni karar

30-01-2023 18:48:06 - AKYAZI
Akyazı’daki mahalle seçimleri için yeni karar

Akyazı Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile ilçede yeni kurulan 4 mahallesinde yapılacak muhtarlık ve ihtiyar heyeti değişiklik kararı alındı.

Hardal Burger Akyazı
Akyazı Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile ilçede yeni kurulan 4 mahallesinde yapılacak muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimleri ile ilgili değişiklik kararı alındı.
 
 
Akyazı Belediyesi Aralık Ayı olağan meclis toplantısında alınan kararın ardından ilçede Dokurcun Mahallesi üçe bölünmesi ile Dokurcun Çengeller Mahallesi, Dokurcun Çaylar Yeni Mahallesi, Dokurcun Kuloğlu Mahalleleri ile ayrıca Kuzuluk Şose Mahallesi kurulmuştu. Akyazı Belediyesi’nin bu kararı ve Sakarya Valiliğinin onayının ardından ise Akyazı İlçe Seçim Kurulu tarafından seçim süreci başlatılmış ve seçimlerle ilgili askı listeleri ise 21 Ocak- 30 Ocak tarihleri arasında askıya çıkmıştı.
 
4 mahalledeki seçim süreci ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu’ndan yeni bir karar açıklandı. YSK’nın kararına göre 12 Mart 2023 tarihinde yapılması planlanan Dokurcun Çengeller Mahallesi, Dokurcun Çaylar Yeni Mahallesi, Dokurcun Kuloğlu Mahalleleri muhtar ve ihtiyar heyeti seçimleri 2024 yılında yapılacak olan ilk mahalli idareler seçimlerinde gerçekleştirilecek. Belediye Meclisi kararı ile yeniden açılan Kuzuluk Şose Mahallesi’nin seçim tarihinde ise bir değişikliğe gidilmezken muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimi 12 Mart 2023 tarihinde yapılacak.
UB Group
Akyazı’daki mahalle seçimleri için yeni karar
Akgün Restoran Çorba
Akyazı’daki mahalle seçimleri için yeni karar

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
vatandaş 1 yıl önce2023-01-31 14:42:21

bu işde gariplik var. neden Dokurcun da seçime gidilmiyor? şu an ki muhtar maaşdan olacak diye ortalığı ayağa kaldırdı ondan mı , yazıklar olsun adaletsizliğe adamcılığa...

1
-0
Sakarya Nehri'nde cesedi bulunan Leyla'nın eşi ve oğlu gözaltında
1 / 15
Yakıcı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Nur Tarakçı Güzellik Merkezi