KURBAN 2024
NETWORKS
İNOĞLU YAPI ÇELİK PREFABRİK YAPILAR
Toprak Turizm

Akyazı'da kokudan bıkan vatandaşlar kanalı toprakla doldurdu

19-05-2024 18:17:27 - AKYAZI
Akyazı'da kokudan bıkan vatandaşlar kanalı toprakla doldurdu

Yıllardır kokudan bıkan vatandaşlar, yetkililerin çözüm bulmadığını ileri sürerek kanalı toprakla doldurdu.

Özgür Adımlar
Akyazı'da bölgedeki birçok mahallenin tarım için kullandığı kanalda yıllardır kokudan bıkan vatandaşlar, yetkililerin çözüm bulmadığını ileri sürerek kanalı toprakla doldurdu.
 
Vakıf, Uzunçınar, Eskibedil, Kızılcıkorman, Türkormanköy, Çatalköprü Mahallelerinden geçerek Mudurnu Çayına dökülen deredeki kötü koku nedeniyle bir çok mahallede vatandaşlar için hayat çekilmez hale geldi.
 
İlgili kurumlara ve yetkililere defalarca başvuru yapan vatandaşlar ilgisizliğe ve vurdun duymazlığa tepki gösterek pek çok eylem yaptı.
 
Son olarak vatandaşlar kanala atık bırakmakla suçladıkları fabrikanın önüne kadar yürüyerek eylem gerçekleştirmişti.
 
Son eylemin ardından Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, dereye atıklarını bıraktığı iddia edilen gıda fabrikası hakkında soruşturma başlatmıştı.
 
Öte yandan Muhtarın uyarılarına rağmen harekete geçen mahalle sakinleri, yaşadıkları rahatsızlığı sonlandırmak için radikal bir adım attı. Vatandaşlar bugün, artık dayanamayacaklarını belirterek kokuya neden olan kanalı toprakla doldurdu.
 
Kanalın kapatılmasıyla ilgili olarak konuşan mahalle sakinleri, "Yıllardır bu kokuya katlanmak zorunda kaldık, artık yeter. Muhtarın uyarılarına rağmen sesimizi duyuramadık, bu yüzden kendi çözümümüzü bulduk" şeklinde konuştular.
Sakarya düzce sınırında kaza: 6 yaralı
1 / 15
Murat Optik

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

süvari