Yasin Emlak
PEYNİRCİ RAŞİT
Kuzuluk Emlak

Akyazı'da ayı paniği

01-10-2020 14:03:18 - AKYAZI
15722 HİT
Akyazı'da ayı paniği

Akyazı ilçesinde son günlerde farklı mahallelere inen 2 ayı panik oluşturdu.ayının mahallede dolaştığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

AKYAZI PANJUR
Akyazı ilçesi Karaçalılık ve Çeşmebaşı Mahallelerinde vatandaşlar tarafından görülen 2 ayı paniğe sebep oldu. Yiyecek bulmak için mahalleye inen ayılar halkta tedirginlik oluşturdu. Ayının mahallede gezindiği anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansırken, bölge halkı ise evlerinden çıkamıyor. Çeşmebaşı Mahalle Muhtarı Dursun Çetin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile vatandaşları uyardı. Tarlalarda bulunan mahsullerini bile toplamaya çıkamayan vatandaşlar zor durumda olduklarını belirterek yetkililerden yardım istedi.
 
Hiçbir tarafın zarar görmesini istemiyoruz
 
Çevre köylerinde durum dolayısı ile endişeli olduğunu dile getiren Çeşmebaşı Mahalle Muhtarı Dursun Çetin, “Bizim bir endişemiz var, tarımsal arazimiz var bu arazi ekilmiş arazi ve 4 bin dönüm yaklaşık. Bir ayı yavrusu görülmüş ve daha sonrasında annesi de gelmiş. Birkaç günden beri millet burada endişeli, araziye gidemiyor. Ben yetkililere konuyu bildirdim, gelip baktılar. Endişeliyiz, tarım arazisine zarar veriyor ve millete zarar verecek veyahut millet ona zarar verecek ama istemiyoruz yani hiçbir tarafın zarar görmesini. O yüzden burada ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz. Sadece benim köyüm değil bütün çevre köylerin o bölgede yerleri var. Hiç ayı gelmemişti bu zamana nasıl geldi bizde şaşırdık. İlk olarak gören arkadaşımız gelip bana bizzat söyledi ve daha sonra bir kadın görmüş 2 tane ayıyı birlikte. Bir arkadaşımız tarla içerisinde görmüş ve görünce korkudan kaçmış” dedi.
 
 
Ayıyı gördüğü gibi kaçarak kahveye geldi
 
Mahalle sakinlerinden Emrah Tarım, “Geçtiğimiz günlerde arkadaşımız tarlasını sürmeye gelmiş, geldiğinde burada ayıyı görmüş. Gördüğü gibi kaçmış ve kahveye giderek muhtarı aramış. Farklı kişilerde görmüş. Muhtarımızda yetkililere başvurmuş ve ekipler geldi bölgeye baktılar ama bulamadılar” diye konuştu.
 
 
Sopa ile korka korka geliyorum buraya
 
Bölgeye korkarak geldiğini aktaran Çetin Toprakçı, “Şuanda zor durumdayız. Mahsuller tarlada kaldı. Burada ayı görülmüş, mahsulleri darmadağın etmiş. Yetkililere sesleniyoruz buradan. Biz burada emek veriyor, büyütüyoruz. Ben sopa ile korka korka geliyorum buraya. Muhtar bizi uyardı, kimse bölgeye gitmesin ayı var diye. Biz burada zor durumdayız, mahsullerimizi satacağız ki para kazanalım. Kimse buraya korkudan gelemiyor, bugün mahsulü almaya gelecektim gelemiyoruz,  burada birisini öldürse, başka bir hayvanı parçalasa ne olacak?” şeklinde konuştu.
Ürdüç
Akyazı'da ayı paniği
Güven Yapı
Akyazı'da ayı paniği
Akyazı'da ayı paniği

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Elif Özkul 1 yıl önce2020-10-06 14:37:31

Gece 12 den sonra tarla arasindan geçmek zorundaydım şehirden geldiğim için ayı iner diye bir fikrim yoktu ben sesler duyuyordum birileri giriyor zannediyordum bir gece amca namaz kılıyordu balkonda gene sesler var tarlada ben yine birisidir dedim ıyiki evi taşıdım yem gibi geziyorum ortada kimsede

1
-0
Casus 1 yıl önce2020-10-02 20:59:04

Ben dün o bölgeye gittim ağaç üstüne çıktım bakmak için halbuki ayı bana çok yakınmış sesi geldi ve kendisi göründü hayvan çiftliğine çok yakın 1kilo metre güney doğu bölg yakınında hayvan. aç dürbünle o mevkten seyrettim sadece mısır tarlasına zarar vermiyor ayı hayvanlari gözüne kestirmiş belliki

1
-0
Vedat sanli 1 yıl önce2020-10-02 20:29:16

Valla domuzun verdigi zararı bir görseniz ayıyı kendi ellerinizle beslersiniz dua edin de domuz inmesin ozaman zarar nedir görürsünüz

1
-0
Ümit 1 yıl önce2020-10-02 01:08:16

Kıyıya köşeye yemek koyun günahtır

2
-0
Güvençler li 1 yıl önce2020-10-01 21:18:48

Memati abinize söyleyin o ayının kulağını çeker bir daha gelmez oralara.

1
-0
Yağız Biryan İnşaat'tan Akyazı'ya yeni bir proje
1 / 15
Murat Optik
Akyazı Zirve Yapı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

özmert baştan villas