Beşkardeşler
BALIKÇI HÜSEYİN
Whatsapp iletişim
Kuzuluk Emlak

Akyazı Belediyesi Tasarrufa Gidiyor

17-04-2019 17:45:24 - AKYAZI
3695 OKUNMA | 5733 HİT
Akyazı Belediyesi Tasarrufa Gidiyor

Akyazı Belediyesi, biriken borç nedeniyle tasarruf gidiyor.

Petrol
31 Mart Yerel Seçimleri'nde göreve gelen Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan'ı zorlu bir dönem bekliyor.
 
Seçim öncesinde belediyenin borçları nedeniyle uçuk ve flaş projeler vadetmeyen bunun yerine ihtiyaç duyulan asfalt, altyapı ve yollar konusunda çalışma sözü veren Soykan, koltuğa oturur oturmaz tasarrufa yöneldi. Belediye deki birçok gider kaleminde kısıtlamaya giden Başkan Soykan, belediyenin borçlarının azaltılması amacıyla yoğun mesai harcıyor.
 
Akyazı Belediyesi'nin şirketi olan AK Belde A.Ş'de  bulunan fazla işçi kadrosu yönetimi düşündürüyor. 
Belediyenin borçlarından dolayı (şubat ayı) maaşlarını ödeyememesi sebebiyle istemeyerekte olsa işçi çıkaracağı belirtiliyor. 
 
Personel giderleri çok olduğu için maaşların ödenemez duruma geldiği öğrenilirken Soykan'ın AK Belde A.Ş'de çok sayıda personeli işten çıkarması bekleniyor.  AK Belde'de bazı kesimler tarafından ATM memuru olarak da bilinen ve birçok zaman işe gitmeden maaş alan personelin olduğu iddia ediliyor. Bu kişilerin ve zaruri işçilerin dışında birçok kişinin iş akitleri sonlandırılacağı öğrenildi.
 
Göreve başlar başlamaz borç sorunuyla baş etmek zorunda kalan Bilal Soykan, tasarrufa yönelerek belediyeyi daha iyi hizmet edebilir hale getirmek için çalışıyor.
Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Bakan Soylu'dan ilk açıklama
1 / 15
İSTANBUL SPOT 2
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama