Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

8 Kişi Amatör Denizci Belgesi Aldı

29-09-2019 13:05:45 - AKYAZI
1387 OKUNMA | 1862 HİT
8 Kişi Amatör Denizci Belgesi Aldı

Akyazı’dan 8 kişi amatör denizci belgesi almaya hak kazandı.

Özgür Adımlar

Cumhuriyetin 100 kuruluş yılı olan 2023’e kadar bir milyon Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşına “Denizcilik Kültürünü Aşılamak İçin” verilecek olan Denizcilik Eğitimi’ne Akyazı’dan 8 kişi katıldı. Eğitime katılmak için Kefken Liman Başkanlığı’na giden Dr Savaş Taşkıran, Fuat Özgür, Bekir Yalçın, Sezai Yolcuoğlu, Erkan Yalçın, Alper Ek, Hüseyin Temiöz, Erdoğan Çavuş katıldıkları sınavları başarı ile geçerek Amatör Denizci Belgesi almaya hak kazandılar.

BU BELGE İLE ÖZEL TEKNE KULLANABİLİRLER 

Özel tekne kullanabilmek için, Amatör Denizci Belgesi (ADB)’ne sahip olmak gerekmektedir. ADB sahibi olduğunuzda bölge, mesafe ve zaman sınırı olmaksızın 24 metreye kadar özel tekneleri sevk ve idare edebilirsiniz.

Size ait olmayan kiraladığınız 24 metreden küçük bir ticari tekneyi gezi, eğlence, spor ve amatör balıkçılık gibi faaliyetlerde kullanabilirsiniz ancak ticari amaç için kullanamazsınız. Motoru 10 beygir gücünden az özel tekneler ve sadece kürekle yürütülen motorsuz tekneleri kullananlardan Amatör Denizci Belgesi (ADB) aranmaz. Amatör Denizci Belgesi’nin uluslar arası geçerliliği olduğundan 24 metreye kadar olan yabancı bayraklı tekneleri kullanabilir, ve dilerseniz başka bir ülkeden denklik alabilirsiniz.

Elli4Park
8 Kişi Amatör Denizci Belgesi Aldı
Güven Yapı
8 Kişi Amatör Denizci Belgesi Aldı
8 Kişi Amatör Denizci Belgesi Aldı
8 Kişi Amatör Denizci Belgesi Aldı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Akaryakıtta fiyatlar düştü
1 / 15
Ekmek Arası
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama