Akyazı Belediyesi silah
Akyazı Belediyesi Banner

Tek Yıldız Kundura

Adres
Çarşı İçi Kooperatif Sokak No:8 Akyazı
Sabit Telefon
0(264) 419 02 65
Cep Telefonu
0(533) 634 18 12
Web Sitesi
Görüntüleme
6526
Kategorideki Özel Üyeler
Tek Yıldız Kundura
Tek Yıldız Kundura
Tek Yıldız Kundura
Tek Yıldız Kundura
Tek Yıldız Kundura
Tek Yıldız Kundura
Tek Yıldız Kundura

Dolabımızda ne kadar çok ayakkabı olsa da vitrinde gördüğümüz anda almayı düşünürüz. Hele de çok sevdiğimiz bir kıyafeti tamamladığına inanıyorsak, o zaman tutamayız kendimizi.

 

Böyle olmasına rağmen ayakkabı seçiminin de püf noktaları vardır.

 

1. Hepimiz aynı şeyi istiyoruz, daha ince ve daha uzun görünmek. Bunun için düz bir çizgi etkisi yaratmamız gerekiyor. Sadece giysilerde değil, ayakkabılarla da... Ayakkabılarınızla pantolonlarınızı ve çoraplarınızı aynı tonlarda seçerek yukardan aşağı bir bütünlük sağlayabilirsin. Aynı kuralı eteklerinle de uygulamayı unutmayın, kesintisiz bir bütün çizgi. Bilekten bağlı ayakkabıların en çok ince bileklilere yakıştığını hatırlatmaya gerek var mı?

 

2. Topuklu mu düz mü? Profesyonel yaşamda 8 cm'den daha yüksek topuklu ayakkabılar önerilmiyor. İş giyimi konusunda geleneksel sektörler olan banka, finans, hukuk, kamu sektörlerde klasik topuklulardan şaşmayın. Geçtiğimiz yaz çok moda olan dolgu topukları özel hayatınıza saklayın. 4- 5 cm'lik topuklar aslında pek çok bacakta şık duruyor. Bacaklarınızın kalın olduğundan şikayetçiyseniz bacağınızı daha ince ve uzun göstermek için en azından 2,5 -3 cm'lik topuklar seçin, düz bapet ve kolej ayakkabılardan uzak durun.

 

3. İşte giyeceğiniz ayakkabılara karar vermekte zorlanıyorsanız, burnu açık ayakkabılar, sandaletler, oyun ayakkabıları, terlikler geleneksel iş yeri giyimine uygun düşmez. Burnu kapalı ya da yaz ayları için arkadan bantlı ayakkabılar bu tarz giyim için en uygun seçimlerdir. Çizme ve botlar söz konusu olunca ponponlar, kauçuk tabanlar, püsküller de sizinle işe gelen modeller olmamalı.

 

4. Ayakkabınızın ayaklarınızla hatta bacaklarınızla orantılı olmasına özen gösterin. Yani ince, narin ayaklarınız ve ince bacaklarınız varsa daha ince topuklu zarif ayakkabıları ya da ayaklarınız taraklıysa daha geniş yüzlü ayakkabıları, bacaklarınızla orantılı kalınlıkta topukları seçin. Bu arada sivri burunlu ayakkabılar ayakları daha uzun, yuvarlak burunlularsa daha küçük gösterir aklınızda bulunsun.

 

5. Alabileceğinizin en iyisini almaya çalışın. Başta biraz daha pahalı gelse de kaliteli ayakkabı deforme olmadan çok daha uzun süre dayanır. Ne de olsa dost düşman herkes ayakkabılara bakıyor...