NETWORKS
İNOĞLU YAPI ÇELİK PREFABRİK YAPILAR
Ellidört Park

YOLUMUZ ÇOK UZUN

2020-11-01 17:25:56
3261 OKUNMA

Tacettin FURUNCUOĞLU

Uzun zamandır Sakaryaspor hakkında düşüncelerimi sizlerle paylaşmamıştım. Bunun sebebi her sene olduğu gibi ligin başlangıcında aynı şeylerden bahsediyor olmak. Son 3-4 sezonun lig başlangıçlarına baktığımızda senaryo aynı. Ya 4. Hafta hoca değişikli olmuş ya takım 7. Hafta dan sonra futbol oynayama başlamış ve 3 puanlı skorlar bu şekilde gelmiş. Bu yıl pandemi ve seyircisizlikde eklenince ben sürecin daha da uzayacağını tahmin ediyordum. Ama izlediğim futbol ve son 3 hafta da alınan 2 galibiyet 1 beraberlik biraz hissiyatlarımı değiştirdi. Sakaryaspor'un kadrosu oturmaya başladı. Hersene yeniden kadro yaptığımız için bu 7 hafta illaki gerekiyor. Çünkü yıllardır söylediğim o iskeleti bir türlü tutamıyoruz. Çünkü her sene yönetim değişiyor.
 
Saha içinde kalıcak okursak bu sene kurulan kadrodaki oyuncular bireysel performansları ile mevkilerinin en iyileri diyebiliriz. Ama mevki de en iyi olmak yeterli olmuyor. Takım olmak başka bir şey çünkü. Sakaryaspor'da şimdi takım olmaya başladı. Pas trafiği kontra atak çıkışları oyuncuların birbirleri ile olan bağın kuvvetlendiğini gösteriyor. Burada İsmail Ertekin'in de futbol taktiği elbette çok büyük rol oynuyor. Oda bu maçtan sonra oynayacağı futbol mantelitesini buldu. Artık bu anlayışla devam edecek diye tahmin ediyorum. Takımda en büyük yük Muhammet Reis'de. 10 numaramız ne kadar iyi ve gününde olursa takımı o kadar ayağa kaldırır. Çok yönlü futbolu pas trafiğini çok iyi şekilde yönetebiliyor. Biraz Oğuz Çalışkan'a değinmek istiyorum. Takımda performans ve istikrar olarak en iyilerden biri de o. Çıkardığı maçlar alınan 3 puanlar da katkısı çok büyük. Fakat bu kadar basit bir hata yapması da beni çok şaşırttı. Takımı bu kadar riske atıyor olması da kızdırdı açıkçası. 3-0'lık bir üstünlük varken böyle bir çıkışla kırmızı görmek çok büyük bir hata. Sadece bu maç özelinde değil belki 2 hafta da takımı yalnız bırakacak. Kaptana yakıştıramadım.
 
Yolun sonunda şampiyonluk istiyorsak daha dikkatli ve özenli davranmalıyız. Zaten pandemiden dolayı büyük bir riskle yaşıyoruz. Buna rağmen futbol oynamaya çalışıyoruz. Bide böyle basit hatalarla eksiklikler yaşarsak bizim için sonuçları hiç iyi olmaz. Artık kötü sonuçlara da tahammülümüz yok. Yolumuz uzun ve zorlu ama bir şekilde buradan çıkmalıyız.
 
Saygılarıma...
 
Tacettin Furuncuoğlu

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:

Diğer Yazıları

Kick boksçu genç kavgada bıçaklandı
1 / 15
BELLONA (AVN Center)

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

ALPER