Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Referandumda geçti şimdi piyasalarda neler olur?

2010-09-14 00:00:00 - Halil AKAN
2030 OKUNMA

Evet, referandum sonucu piyasaların beklentisi doğrultusunda oldu ve yabancılar bunu daha önceden bildiklerinden dövizlerini yüksek seviyelerden bozdurdular ve borsaya kaydırdılar paralarını hem borsadaki yükselişten hem de dövizin düşüşünden iki yönlü kazanç elde ettiler. Şimdi gelinen noktada yapılması gereken ise ucuz bulduğumuz seviyelerden döviz almak yükselince satmak olmalıdır.

Euro/dolar paritesi ve kurlara baktığımızda her iki açıdan da kararsız bir piyasa gözlemlemekteyiz. Ne yukarı ne aşağı bir şeyler bekliyor yön belirleyebilmek için. Önümüzdeki yıl genel seçimleri düşünürsek düşüşlerde döviz almanın mantıklı olacağını düşünüyorum. Paritede de her ne kadar doları tavsiye etseler de ben parite’nin yükselme olasılığının düşme olasılığından daha yüksek olduğunu tahmin etmekteyim. Ben doların çokta kar ettireceğine inanmayanlardanım.

Altına gelince; altın altın olarak kalmaya devam edecek baştan beri yazılarımı takip edip uygulayanlar bu güne kadar zarar etmedi hamd olsun. Ben ekranlardan takip ettiklerimin sayesinde ettiğim onca zarardan sonra kendim yazmaya kara verdim ve hamd olsun yanıldığım gibi yanıltmadım okurlarımı. Altın bir yerlerden illaki dönecek ama bugün söylentilere dikkat etmek gerekiyor. Nedir bu söylenti ons 1300 dolar-1500 dolar olacağı olur mu neden olmasın ama ya sonrası Amerika da yaşayan Yahudi asıllı soros’un ons la oynadığı söylentisinden sonra altının çıkmasının kesin olduğuna daha kesin inandım ancak siz yinede ölçülü alım yapın yatırım amaçlı alım yapanlar kenara ne atayım diyorsanız altın olsun. Kısa vadeli kar peşinde olanlarınız varsa bu altın olmasın büyük zararlar edebilirsiniz.

Yükselişlerde altını satış olarak değerlendirmenin alıma göre daha az riskli olduğunu düşünüyorum. Dövizi ise alım için uygun görüyorum. Sağlıcakla kalın neşeli kalın.

Soru öneri ve görüşleriniz için bu mail adresime mail atabilirsiniz: akan_751@hotmail.com

U Y A R I                  

  BURADA YER ALAN YATIRIM BILGI, YORUM VE TAVSIYELERI YATIRIM DANISMANLIGI KAPSAMINDA DEGILDIR. YATIRIM DANISMANLIGI HIZMETI SERMAYE PIYASASI KURULU TARAFINDAN YAYIMLANAN SERI:V, NO:52 SAYILI `YATIRIM DANISMANLIGI FAALIYETINE VE BU FAALIYETTE BULUNACAK KURUMLARA ILISKIN ESASLAR HAKKINDA TEBLIG`

CERCEVESINDE ARACI KURUMLAR, PORTFOY YONETIM SIRKETLERI, MEVDUAT KABUL ETMEYEN BANKALAR ILE MUSTERI ARASINDA IMZALANACAK YATIRIM DANISMANLIGI SOZLESMESI CERCEVESINDE SUNULMAKTADIR. BURADA ULASILAN SONUCLAR TERCIH EDILEN HESAPLAMA YONTEMI VE/VEYA YORUM VE TAVSIYEDE BULUNANLARIN KISISEL GORUSLERINE DAYANMAKTA OLUP, MALI DURUMUNUZ ILE RISK VE GETIRI TERCIHLERINIZE UYGUN OLMAYABILECEGINDEN SADECE BURADA YER ALAN BILGILERE DAYANILARAK YATIRIM KARARI VERILMESI SAGLIKLI SONUCLAR DOGURMAYABILIR.

Diğer Yazıları

Düzcanlar Petrol Yenilendi
1 / 15
Murat Optik
SİNAN USTA

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama