Beşkardeşler Acelle Alışveriş
PEYNİRCİ RAŞİT
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Piyasalara genel anlamda bakış….

2015-08-19 00:00:00 - Halil AKAN
1240 OKUNMA

Seçim sonrası tek başına hükümetin çıkmaması, siyasileri kaprisleri sonucu hükümet kurulamaması halkın durumunu düşünmeyen siyasilerin basiretsiz tutumu vatandaşı ekonomik açıdan perişan etmiştir. Peki, bundan sonra ne olur. Burada yer alacak görüşler yatırım tavsiyesi değil sadece kişisel görüşlerimdir.

Seçim tarihi belirlenene kadar bu türbülans devam eder eskiden başbakan çıkıp A-B planlarımız var merkez bankası gerekeni yapmazsa biz diğer alternatif planlarımızı devreye sokarız diyordu kurlar düşüyordu. Şimdi o tarz açıklamayı yapacak siyasi de yok. Sözün özü, seçim tarihi belirlenirse kurlar ciddi düşer buna birde seçim sonucu tek parti iktidarı ile sonuçlanırsa bu çıkış kadar geri dönüş kaçınılmaz olacaktır. Yani dolar 2,900-3000 aralığını görebilir, euro ise, 3200-3300 aralığına ulaşabilir. Altının ons’u düşük o da FED’in faiz kararını bekliyor FED her zaman olduğu gibi net bir açıklama yapmayacak faizi de artırmayacak buda ons da ciddi artışa neden olabilir bu dediklerim olura altının tl değeri 106-108,00 aralığını görebilir. Ama sonrasında da altında da düşüş olacaktır.

Sabrı ve kenarda yakın tarihte ödemesi olmayanlar işlem yapıp satıp bekleyebilirseler kazançlı olacaklardır diye düşünüyorum. Nitekim bunu müşterilerimiz bilir bundan kısa zaman önce bize fikrimizi soranlara döviz alımını önerdik hepsi de karda. Şimdilik piyasalara dair beklentilerimiz bunlar herkese bol kazançlı güler dilerken en yakın zamanda seçimlerin yapılmasını ve biran önce siyasi belirsizliğin kalkmasını bir daha bu milletin koalisyon hükümetleri ile yönetilemeye mecbur kalmamasını cenabı haktan niyaz ederim. Rabbim ölen şehitlerimize rahmeti ile muamele eylesin kalan yakınlarına da sabırlar ihsan eylesin onları şehit eden ve onlara yardım edenleri de kahhar sıfatıyla kahrı perişan eylesin.

Diğer Yazıları

Akyazıda aşılama başladı
1 / 15
İSTANBUL OUTLET
Akyazı Zirve Yapı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama