CRS Bread Gold

Faks
Cep Telefonu
0533 592 38 89 - 0546 236 55 7
Web Sitesi
Görüntüleme
8047
Kategorideki Özel Üyeler

Akyazı'da doğal ve sağlıklı olması bakımından tercih edilen ekşi mayadan tam buğday ve çavdar ekmeği üretimine başlayan CRS Bread Gold isimli firma, yüzde yüz doğal ekmekleri sofralarla buluşturuyor.
 
Binlerce yıldır sofralarımızda olan ekmek, pek çok çeşidiyle yemeklerimize eşlik ediyor. Ekmek üretiminde katkı maddesi kullanımının artması tüketiciyi ekşi mayadan üretilen doğal tam buğday ekmeğe yönlendiriyor. 
Türk mutfağının en temel gıda maddesi ve ciddi bir enerji deposu olan ekmeğin tüketimi sağlığımız için büyük önem taşıyor. Ekmeğin besleyici ve doyurucu olmasından daha önemlisi doğal olması. Organik olmayan unlarla, katkı maddeleriyle ve kısa süreli mayalanma sonucunda toplam 2-3 saatte yapılan ekmekler kısa sürede bozulurken ekşi maya kullanılarak yapılan organik tam buğday ekmeği, 23-28 saat arasında tamamen elle hazırlanıyor. Ekşi maya ile yapılan ekmekler çok uzun süre bozulmuyor. 
EKŞİ MAYA
Ekşi maya un ve suyu ekmek haline getiren en eski yoldur. 
Ekşi hamur içerisindeki faydalı bakteriler hamurun mayalanmasını sağlıyor. Ekşi mayada pek çok aktif bakteri mantar kültürleri bulunuyor. Bu nedenle daha probiyotiktir. Ekşi mayalı ekmek geç bayatlar.
İçindeki bol çeşitli bakteri ve mantarlar lezzeti arttırır. Ekşi mayalı ekmeğin sindirimi kolaydır. İçindeki bakteri ve mantarlar ekmekteki tahılı önceden sindirir böylece geriye sindirimi kolay ve sağlıklı ekmeği bırakır.
Ekşi mayalı ekmeklerin glisemik indeksi düşüktür. Az yer doyarsınız. Kan şekerinizi hızla yükseltmez uzun süre tok tutar. 
Besleyicidir ve B vitamininden zengindir. Ekşi mayalı ekmek tüketmek vücudunuzdaki B12 vitaminini arttırır. Ekşi maya ekmekte oluşan beta glukan’ın pişirilirken parçalanmasını engeller. Beta Glukan ise, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kanseri önlemede yardımcıdır. Maya alerjileri olanlar bile güvenle tüketebilir. Ekşi maya alerji yapmaz.
TAM BUĞDAY UNU
Tam buğday ekmeği buğdayın bütününün kullanılmasıyla yapılır. Buğdayın herhangi bir kısmı ayrıştırılmaz. Tam buğday ekmeğinin pek çok yaydası bulunuyor. ötü kolesterolün düşürülmesinde etkilidir. Kolesterol seviyelerinde düşme ve inme durumunu devamlı yaşayanlar için çok iyi bir dengeleyicidir. Lif yönünden oldukça zengin olan tam buğday ekmeği sağlıklı beslenmelerde çok önemli bir yer tutar. Lifli gıdalar bağırsak hareketliliğini sağlamakta ve kabızlığı önler. Daha uzun bir tokluk hissi vermekte, ani acıkmaları ortadan kaldırmakta ve kan şekerinin aniden yükselmesini önler. Besin değeri yüksek olan tam buğday ekmeği, vitamin ve mineraller açısından beyaz ekmeğe göre oldukça zengindir. İçerisinde E, B1, B2, B3, B9 ( folik asit ) vitaminleri bol miktarda bulunur. Beyaz ekmeğe oranla tam buğday ekmeğinin kalori değeri daha azdır. Bir dilim (40gr) beyaz ekmek 100 kalori, tam buğday ekmeğinin bir dilimi 85 kaloridir. Yüksek tansiyona faydalıdır.
ÇAVDAR EKMEĞİ
Çavdar tahılı unu ile yapılan; bol life sahip ve kalori barındırmayan sağlıklı bir ekmek türüdür. Bu yüzden sağlık ve kilo sorunları olanlar için ideal bir ekmek olarak tüketilmesi öneriliyor. Çavdar ekmeğinin ana maddesini oluşturan çavdar tahılı unu, oldukça faydalıdır. 
Glisemik indeksi düşük olduğundan açlık hissini azaltan ve tok tutan çavdar tahılı, sindirim sistemi ile bağırsaklarındaki zararlı mikroplar ya da şekeri düzenleyici gibi birçok faydaya sahip bir ekmek çeşididir. 
Ayrıca göğüs kanserinin etkilerini zayıflatma ve vücut içerisinde tutunmasını önlemektedir. Çavdar ekmeği bunu yaparken bir taraftan vücudun kan dolaşımının etkili bir şekilde devam etmesini ve kalp ritim bozukluğu yaşayan insanların, sorununu da ortadan kaldırmasını sağlar. Çavdar ekmeğini tüketmek doygunluk hissi verir. 
Tam buğday unu kullanılarak yapılan ekmeklerde veya poğaçalarda bol miktarda lif kaynağı bulunmakta ve böylelikle metabolizmada sindirim olması gerektiği seviyeye çekilerek uzun saatlerce gerekli olan enerjinin metabolizmada tutulması sağlanabilmektedir.
Ekşi maya bilincinin oturmaya başladığı bugünlerde Akyazı'da yeni açılan CRS Bread Gold isimli firma, ekşi maya kullanarak tam buğday unu ile çavdar tahılı unundan ürettiği ekmekleri vatandaşın sofrasına ulaştırıyor. 

 

Tam buğday unu ve çavdardan ekşi maya kullanılarak yapılan birbirinden lezzetli, doğal ekmekler firma tarafından parekende ve toptan satılıyor.