İstikbal

CelluBOR

Faks
Cep Telefonu
0 538 897 51 08
Web Sitesi
Görüntüleme
397
Kategorideki Özel Üyeler
CelluBOR
CelluBOR
CelluBOR
CelluBOR
CelluBOR
CelluBOR
CelluBOR

CelluBor; yalıtımın doğal çözümü
 
Doğali organik ve oldukça yüksek verimli ısı ve ses yalıtım malzemesi olan CelluBOR; Akyazı'da hizmet vermektedir.
 
1999'dan beri Türkiye'nin TSE belgeli selülozik-püskürtme yalıtım ürünüdür.Düşük ısı iletim katsayısı yanında yüksek ısı depolama kapasitesi ile iklimlendirilen ortamların ısısını bünyesinde daha uzun süre tutarak yüksek verimli ısı yalıtımı gerçekleştirir. 
 
CelluBOR, sesler esnek ve yumuşak yapısı ile sönümler. Düzensiz ve elyaf dokulu yapısı sayesinde yankılanma ve çınlamayı önler. Uygun yapı elemanları ve uygun kalınlıkta kullanıldığında 70dB'e kadar ses geçirmeme özelliğine sahiptir. Akustik olarak ses yutma özelliği mükemmeldir. Yüksek buhar geçirgenliğine sahip olduğu için bünyesinde ve yapı içinde nem barındarmaz. Bu yüzden çürümez, bozulmaz ve küflenmez. 
 
CelluBor içerisindeki yangın geciktirici bor bileşenleri ile yapı için gerekli yangın korumasını (süre, duman miktarı, damlama oluşturmama ve yangının ilerlememesi vb. konularda) sağlanmaktadır. Bu sayede yangın gibi istenilmeyen durumlarda tehlikeli ortamdan kaçış imkanını ve müdahale için gerekli zamanı sağlar.
 
KABARIK DOĞALGAZ FATURALARINA SON!
 
CelluBOR; gün geçtikçe artan enerji maliyetlerini, tüketilen enerjiyi minimize etmesi ile kullanıcı ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. CelluBOR ısı, ses, nem yalıtımının yanı sıra yangın geciktiriciliği ve antibakteriyellik özelliklerini de aynı anda tek malzeme ile yapıya kazandırarak, kullanıldığı alanda yüksek verimlilik oluşturur. CelluBOR, bünyesinde bor ihtiva etmesi nedeni ile ülkemizdeki bor kullanımında katma değer oluşturmaktadır. Malzeme muhteviyatının kalanını oluşturan atık kağıtları geri dönüştürerek nitelikli bir yalıtım malzemesi üretimi ile çevreye olduğu kadar ekonomiye de katkı sağlamaktadır.
 
EVİNİZDE CELLUBOR YAZ-KIŞ RAHAT OL
 
Bütün sanayi tesislerinde BOR kalitesini ve yalıtım farkını siz de yaşayın.
 
Sanayi Uygulamaları; Sanayi tesislerinde ciddi problem olan terleme ve damlamayı önler, lifli ve gözenekli yapısı sayesinde mükemmel ses izolasyonu sağlar.
 
Lifli yapısı sayesinde püskürtülerek uygulandığı için ısı köprüsü oluşturmaz. İçinde kimyasal barındırmadığı ve tamamen doğal bir malzeme olduğu için uzun ömürlüdür. Fiziki yapısı sayesinde nefes alır. Pas, koku ve küflenmez yapmaz. Düzensiz ve yoğun elyaf dokusu sayesinde yankılanma ve çınlamayı önler. Özel püskürtme makineleri sayesinde her türlü yüzeye rahatça uygulanabilmektedir.
 
AVANTAJLAR
* Yaz sıcağından ve kış soğuğundan korur.
* Yangın geciktiricidir, alev taşıyıcı özelliği yoktur.
* Ses yutuculuk sınıfı A'dır. Ses yutma katsayısı alfa değeri 1,0'dır.
* Antibakteriyeldir.
* Tamamen doğaldır. Hiç bir kanserojen madde içirmez. 
* Tek işlemle pek çok yalıtım değeri kazandırır.
* Uzun ömürlüdür yalıtım özelliğini kaybetmez.
* Tam bir yalıtım sağlar.
* Nemi önler, nemden etkilenmez, zamanla bozulmaz.
 
Erdi Yetiş
0 538 897 51 08